Jak działa skup klocków Duplo?

Walające się po kątach mieszkania, porzucone przez znudzone nimi dziecko, zdekompletowane klocki - prawdopodobnie na myśl o kolejnym sprzątaniu wielu ludziom przyjdzie do głowy pomysł pozbycia się ich całkowicie. Kiedy w przypływie złości zaplanujemy wyrzucenie denerwujących nas zabawek do kosza na śmieci, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług skupu klocków. Zyskają one w ten sposób nowe życie, a Ty przestaniesz obawiać się, że znów na nie nadepniesz. Jak działa skup klocków Duplo? Ile można zarobić oddając Lego do skupu i na czym polega taka usługa - kilka ważnych informacji.

Skup klocków Duplo Warszawa

W stolicy Polski znajdują się skupy klocków zbierające konkretne ich rodzaje - na przykład słynną serię Duplo. Jeżeli nie jesteś pewien czy Twoje klocki należą do tej kategorii, sprawdź ich rozmiar. Klocki Duplo są przeznaczone do zabawy dla najmłodszych dzieci, dlatego też wielkością przewyższają standardowe klocki Lego. Taka konstrukcja ma za zadanie ułatwić dziecku zabawę i chroni przed połknięciem ich przez malucha. Lego Duplo są dedykowane dwu - trzylatkom, w związku z czym starsze dzieci mogą szybko stracić nimi zainteresowanie. W takiej sytuacji ekologicznym i praktycznym rozwiązaniem, pozwalającym dać im drugie życie, będzie sprzedaż klocków do skupu klocków Duplo.

Ile można zarobić na klockach Duplo - skup klocków Duplo Warszawa cennik

Wartość jaką będą stanowiły klocki zależy, po pierwsze, od ich wagi. Im więcej klocków sprzedasz tym większy będzie zysk. Przyjęło się, że ceny podawane są w przeliczeniu na kilogramy. Drugim czynnikiem, mającym wpływ na cenę za jaką oddasz klocki, będzie rodzaj zestawu, którym dysponujesz. Istotny jest też fakt czy zestaw jest kompletny i posegregowany. Wszystkie elementy dodatkowe - takie jak figurki, akcesoria, zwierzątka i pojazdy - będą stanowiły znaczący walor, mający wpływ na cenę. Tym niemniej, skup odkupi wszystkie kategorie klocków Duplo - zestawy lub klocki w mixie w dowolnej ilości. Przygotowując się do sprzedaży klocków Duplo dobrze jest prześledzić ofertę skupu i sprawdzić czy wyższa cena nie jest związana z segregowaniem elementów zgodnie z zestawami lub kolorami. Przygotowanie klocków zajmie więcej czasu, ale być może zyskamy korzystniejszy wynik transakcji.

Jak wygląda sprzedaż klocków do skupu?

Aktualnie, bardzo wiele punktów skupujących klocki Lego posiada opcję współpracy zdalnej. Klocki można zgłosić do skupu drogą internetową. Niekiedy będzie potrzebne do tego ich zdjęcie. Następnie strony ustalają kwotę za jaką skup przyjmie Duplo. Potem klocki są przez sprzedającego pakowane zgodnie z wymaganiami skupu i odbierane przez kuriera. W większości przypadków kosztem wysłania klocków obarczony jest skupujący. Tym sposobem można pozbyć się niepotrzebnych nikomu zabawek, a dodatkowo nieco zarobić - wszystko to bez wychodzenia z domu. Co dzieje się później z klockami w skupie? Najczęściej są one sprzedawane pasjonatom i kolekcjonerom klocków Lego. Niekiedy ze skupu trafiają także na wystawy budowli z klocków Lego.