Co zrobić ze swoimi starymi klockami?

Klocki Lego czy też Duplo od wielu lat są marzeniem każdego dziecka. Dzięki możliwości ułożenia z nich gotowych zestawów, a także łączenia ich i zamieniania ich składu, klocki te stały się jednym z podstawowych zakupów na święta, urodziny czy też inne okazje. Jak się jednak okazuje, po latach, gdy dzieci już wyrosły, często nawet opuściły dom rodziny, tego typu klocki nadal zalegają w kartonach, na strychach czy też piwnicach. Wiele osób zadaje sobie wtedy pytanie, co z nimi tak właściwie można zrobić.

Sprzedaż klocków prywatnie

Na jaki pomysł wpada zdecydowanie największa grupa osób, która chce się pozbyć gromadzonych często latami zestawów klocków Lego lub Duplo? Jak można się łatwo domyślić, zdecydowanie najczęściej właściciele takich klocków chcą je po prostu sprzedać. Dlaczego jest to dobry pomysł i jak to zrobić?

Klocki Lego lub Duplo, pomimo tego, że mogą mieć często nawet kilkanaście lat, mogą być naprawdę wiele warte. Jest to bowiem produkt wysokiej jakości, który po latach może nadal być w doskonałej kondycji i stanie. Co więcej, poszczególne zestawy klocków są nadal bardzo chętnie kupowane nawet te starsze. Nie tylko przez zwykłych klientów, lecz również przez kolekcjonerów.

Gdzie warto wystawić na sprzedaż takie klocki? Najczęściej ich właściciele szukają kupujących na różnego rodzaju portalach aukcyjnych lub też ogłoszeniowych, gdzie wystawić można ofertę sprzedaży. Takie sprzedawanie na jednak tę ogromną wadę, że dość długo czeka się na kupującego, a i same ceny mogą być mocno zaniżone, co wiązać się będzie oczywiście ze sporą stratą pieniędzy. Wszystko to sprawia, że o wiele lepszym pomysłem jest skup klocków Duplo Warszawa. Czym jest takie miejsce?

Skup zestawów klocków lego

Czym jest skup klocków Lego Technic lub Duplo? Jest to specjalna firma, która zajmuje się skupowaniem od klientów oferowanych przez nich zestawów. Firmy te następnie odnawiają zakupione klocki i sprzedają je z zyskiem. Jak jednak wygląda korzystanie z usług takich miejsc i dlaczego warto się nimi zainteresować?

Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że skupy tego rodzaju zainteresowane będą dosłownie każdym rodzajem klocków. Nie tylko tymi w doskonałym stanie, które sprzedawane będą z pudełkami, lecz również tymi niekompletnymi, nieco zniszczonymi czy też pozbawionymi opakowań. Jest to więc rewelacyjny sposób dla każdego posiadacza klocków, aby się ich pozbyć i nieco na nich zarobić.

Jak jednak wygląda sprzedawanie klocków w takich skupach? Najlepiej nawiązać kontakt ze skupem klocków poprzez telefon lub formularz na stronie internetowej, a następnie przedstawić ofertę sprzedaży podając rodzaj i ilość oferowanych klocków. Skup je wyceni i po akceptacji przez sprzedającego dojdzie do transakcji. Ogromną zaletą w tym wypadku jest to, że sprzedający pieniądz otrzyma od razu podczas sprzedaży, a często nawet przedstawiciel skupu osobiście podejdzie po odbiór klocków, co jeszcze bardziej wpływać będzie na wygodę dla sprzedającego. Jak więc widać korzyści dla sprzedającego klocki Lego lub Duplo są naprawdę bardzo interesujące, a to powoduje, że korzystanie z takich skupów jest bardzo opłacalne.